Tato galerie obsahuje náhledy kalendářů, které každoročně nabízím volně ke stažení. Kalendáře jsou koncipovány k vytištění na formát A3 v uvedeném rozlišení a zahrnují také zde nezobrazenou titulní stránku. Pokud nemáte možnost si kalendář nechat vytisknout a chtěli byste ho získat přímo ode mne, neváhejte mne kontaktovat. Orientační cena jednoho kalendáře je zhruba 300 Kč.

Samozřejmě jsem schopen v případě zájmu vytvořit také anglickou verzi kalendáře.


2014:

Nebe nad Olomoucí (34 MB) 

Večerní obloha (40 MB)

2015:

Portugalsko (43 MB)

Světlo (29 MB)

2016:

Portugalsko (19 MB)

Obloha nad Olomoucí (11 MB)

2017:

Na cestách (46 MB)

Majáky (41 MB)


Kalendáře jsou pro nekomerční využití a bez zásahů do souborů k dispozici zcela zdarma a samozřejmě odkaz na ně můžete šířit dle libosti. Prosím jen o jedinou věc – v případě linkování a šíření kalendářů používejte tuto galerii (nebo odpovídající post na mém blogu) a neodkazujte přímo na soubory (ani je nikam nekopírujte a nesdílejte jinou cestou). Díky za pochopení.

This gallery contains the previews of my calendars I offer free of charge every year for download. The calendars are meant to be printed in A3 size in given resolution and include a title page not shown here. If you're not able to print the calendar yourself or find someome to print it for you and would like to order one from me, do not hesitate to contact me. The estimated price of a single calendar is about 300 CZK (about 12 EUR). 

If interested, I can of course also make an English version of any of my calendars for you.


2014:

Skies above Olomouc (34 MB, Czech version)

Evening skies (40 MB, Czech version)

2015:

Portugal (43 MB, Czech version)

Light (29MB, Czech version)

2016:

Portugal (19 MB, Czech version)

Skies above Olomouc (11 MB, Czech version)

2017:

Travelling (46 MB, Czech version)

Lighthouses (41 MB, Czech version)


The calendars are free for non-commercial use. You're free to share them with others as long as you don't modify the files. I'd ask just one thing - if you link my calendars somewhere or share them, please only use the link to this page (or to the appropriate post on my blog), do not link to the files themselves (nor share the links or the files separately). Thank you for your understanding.

Powered by SmugMug Owner Log In